Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego

Wola Zachariaszowska ul. Świętego Floriana 1

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Co nowego na świetlicy.

Email Drukuj PDF

Ostatnio na świetlicy  sporo  się działo. Dzieci działały w dziedzinie plastycznej - przygotowały  laurki na Dzień Babci i Dziadka, którymi wychowawczynie  ozdobiły gazetkę ścienną. Grupa uczniów z klas młodszych  wykonała projekt gazetki „Bezpieczne ferie”, gdzie znalazły się porady dla wszystkich uczestników zimowych wakacji. Jednak to nie koniec zmian. Już wkrótce czeka nas remont w sali świetlicowej: malowanie ścian, nowe firanki i zasłony, nowe wykładziny, nowe meble, zmiana ustawień sprzętów, nowe kąciki zabaw – a wszystko to za sprawą świetnie współdziałających: pani Agnieszki Białek i Rady Rodziców. Do zobaczenia w nowej,  pięknej świetlicy!!

Spotkanie społeczności szkolnej  z okazji zakończenia pierwszego półrocza.

Dnia 29 stycznia na sali gimnastycznej  odbyło się spotkanie dyrektora szkoły pani Romany Chadysz-Michalskiej  z uczniami i nauczycielami, na którym podsumowano działalność szkoły w pierwszym półroczu. Na początku pani dyrektor powitała zebranych a przewodniczący poszczególnych klas szkoły podstawowej i gimnazjum przedstawili osiągnięcia swoich koleżanek i kolegów. Uczniowie chwalili się swoimi osiągnięciami naukowymi a także artystycznymi. Szczególne wyróżnienie spotkało Weronikę Wójcik z klasy II gimnazjum, która odebrała dyplom od przedstawicieli stowarzyszenia „Pro Memoria”, którego statutowym zadaniem jest min. rozwijanie zainteresowania historią  i ekonomią a także promowanie wartości patriotycznych i demokratycznych. Swoimi sukcesami w olimpiadach matematycznej, fizycznej i biologicznej pochwalili się również uczniowie gimnazjum – Krzysztof Jędrychowski, Dominik Wielgórski i Angelika Lica. Przedstawiciele  samorządu  uczniowskiego krótko podsumowali  swoje działania  a grupa uczniów klasy III gimnazjum opowiedziała o swoim udziale w  dyskusji panelowej na temat wpływu telewizji na  jej odbiorców. Kolejno panie nauczycielki Marta Głuszek i Zofia Kucab opowiedziały  skrótowo o  planach projektu dydaktycznego , który będzie realizowanych zaraz po  feriach. Następnie pani Dyrektor przedstawiła ofertę feryjną dla uczniów  - zajęcia sportowe, informatyczne i świetlicowe na terenie szkoły. Harmonogram zajęć  jest  umieszczony na  stronie internetowej naszej placówki. Pani  dyrektor zwróciła również uwagę na bezpieczne i odpowiedzialne zachowanie uczniów podczas dwutygodniowej przerwy i życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom szczęśliwego powrotu do szkoły po zimowych feriach.