Wychowawcami świetlicy w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 są mgr Kamila Niedzielan, mgr Małgorzata Łukowicz, mgr Zbigniew Skowroński, mgr Andrzej Cieślak, mgr Artur Pietrzyk, mgr Anna Korzeniowska, mgr Angelika Poznańska i mgr Krzysztof Marchewczyk.

Świetlica czynna jest codziennie w godzinach od 7.00 do 17.00. Na zajęcia świetlicowe uczęszczają dzieci z klas 0-IV. W świetlicy przebywają również dzieci oczekujące na zajęcia lekcyjne i dodatkowe (logopedyczne, koło szachowe, koło plastyczne, koło kulinarne, modelarnia, chór, zajęcia artystyczne-gra na instrumentach muzycznych itp.) oraz dzieci nie uczestniczące na lekcje religii. Nasi uczniowie mają również czas na swobodne zabawy, zgodnie z ich zainteresowaniami, korzystają z licznych gier, puzzli, klocków i zabawek zgromadzonych w świetlicy.

Zajęcia na świetlicy podzielone są na ciche i głośne. Na „Cichej Świetlicy” uczniowie wykonują prace plastyczne, odrabiają zadania domowe lub mogą odpocząć. Natomiast na „Głośnej Świetlicy” - głównej, uczniowie mogą poświęcić wolny czas na zabawy w kącikach tematycznych oraz pograć w grę piłkarzyki.

swietlica_01swietlica_02swietlica_03swietlica_04swietlica_05swietlica_06swietlica_07swietlica_08

Wychowawcy świetlicy mają do dyspozycji 3 sale klasowe, salę muzyczną i salę gimnastyczną. Dzieciom przebywającym w świetlicy oferuje się uczestnictwo w różnorodnych formach zajęć, organizowane są między innymi:

• zajęcia plastyczno-manualne: rysowanie ołówkiem, kredkami, malowanie farbami, wycinanki, wydzieranki, wyklejanki, tworzenie obrazków z koralików PYSSLA, szkice węglem, tworzenie figurek z masy solnej, ciastoliny oraz rolek toaletowych itp.;
• zajęcia dydaktyczne: zabawy słowne, krzyżówki, rebusy, zgadywanki, zabawy matematyczne, odrabianie zadań domowych, doskonalenie czytania oraz pisania.
• zajęcia rekreacyjno-ruchowe: zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, zabawy w grupach, ćwiczenia doskonalące sprawność fizyczną, tenis stołowy, piłka nożna oraz judo.
• zajęcia muzyczne: śpiewanie i granie na instrumentach muzycznych.
• zajęcia i zabawy rytmiczno-taneczne: cheerleaderki połączone z zumbą oraz zabawy
związane z tańcem.
• klub gier planszowych;

• gry i zabawy w języku angielskim;
• zajęcia z wykorzystaniem środków audiowizualnych: oglądanie bajek
i filmów edukacyjnych;

Wśród wielu różnorodnych form zajęć świetlicowych najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym oraz zabawy ruchowe, dlatego poświęca się im w świetlicy dużo czasu. Prace plastyczne uczniów, eksponowane są na gazetkach ściennych, dekorujących świetlicę, pozwalając tym samym zaistnieć uczniom, którzy biorą czynny udział w zajęciach plastycznych. Największą popularnością cieszy się gra w piłkarzyki, która została sfinansowana przez Radę Rodziców.

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas po zakończeniu lekcji, oczekując na rodziców.

mgr Kamila Niedzielan