Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego

Wola Zachariaszowska ul. Świętego Floriana 1

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Powitanie Jesieni w klasach 0-III

Email Drukuj PDF

7 października oddział przedszkolny oraz klasy I-III przywitały jesień. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali na tą okazję jesienne kapelusze, opaski i czapki. Został zorganizowany konkurs na najpiękniejsze i najciekawsze jesienne nakrycie głowy. Jury zwracało uwagę na to, czy praca jest w całości wykonana przez ucznia tzn. brak w niej elementów kupionych oraz czy jest ozdobiona naturalnymi darami jesieni t.j. liście, jarzębina, kwiaty jesienne itp. Wybór był bardzo trudny, gdyż uczniowie przygotowali przepiękne kapelusze, czapki z daszkiem, a nawet czapki pirackie, ozdobione jesiennymi motywami.

IMG_0009IMG_0012IMG_0013IMG_0016IMG_0021IMG_0028IMG_0029IMG_0031 (1)IMG_0034IMG_0036IMG_0038 (1)IMG_0042

W związku z tym w każdej klasie zostało wyróżnionych sześć najciekawszych  prac. Wyróżnieni uczniowie otrzymali drobne upominki. Natomiast każdy uczeń, który wziął udział w konkursie otrzymał nagrodę pocieszenia. Tegoroczne Powitanie Jesieni w klasach młodszych przebiegało pod hasłem „Dzień warzywny”. Po konkursie na jesienne nakrycie głowy odbyły się klasowe prezentacje jesiennych piosenek oraz wierszy i zagadek o warzywach. Dzięki takim zajęciom propagowaliśmy zdrowe odżywianie. Podczas przerwy uczniowie zjedli także zdrowe drugie śniadanie, nie mogło zabraknąć w nim oczywiście warzyw oraz soków warzywnych. Po wspólnych atrakcjach uczniowie w klasach, pod kierunkiem swoich wychowawców wykonali prace plastyczne o tematyce jesiennej, bądź wykonane ze skarbów jesieni. Były to np. kompozycje z zasuszonych kolorowych liści czy ludziki z kasztanów. Prace zostały omówione i wywieszone na gazetkach klasowych. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły spędzili ten dzień na zabawie, ale dowiedzieli się również jak ważne jest prawidłowe odżywianie, a zwłaszcza spożywanie smacznych warzyw.

Anna Ciemniak