Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego

Wola Zachariaszowska ul. Świętego Floriana 1

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wycieczka do Wrocławia

Email Drukuj PDF

MIASTO Z 1001 NOCY

Aby poznać Wrocław, nie wystarczy tydzień, miesiąc, rok... To niezwykłe miasto można poznawać bez końca. Uczniowie klasy III gimnazjum mieli na to tylko trzy dni, ale tak pełne wrażeń, że na pewno w przyszłości powrócą  jeszcze  do miasta nad Odrą.

Wędrówkę po Wrocławiu rozpoczęto od Starego Miasta – uczestnicy wycieczki podziwiali piękne kolorowe kamienice okalające rynek, gotycki ratusz, nastrojowe uliczki pełne tajemnic. Co rusz napotykali charakterystyczne dla miasta krasnale, ukryte w zaskakujących miejscach. Wiele uwagi poświęcono wrocławskim świątyniom, pełnym skarbów z minionych epok. Z wieży Katedry Św. Jana Chrzciciela gimnazjaliści zachwycali się panoramą miasta, wyjątkowo piękną w promieniach jesiennego słońca. Dużą atrakcją były poszukiwania Latarnika na Ostrowie Tumskim – ów pan w czarnej pelerynie i cylindrze zapala o zmierzchu latarnie gazowe; jest nieuchwytny i trudno go spotkać. Uczniom z Woli Zachariaszowskiej się to udało! Pierwszy dzień wycieczki uwieńczył rejs statkiem po Odrze, jeszcze jedna okazja do podziwiania miasta, tym razem pogrążającego się w mrokach nocy. Drugi dzień pobytu we Wrocławiu także dostarczył wielu emocji – wiązało się to z wizytą w słynnym Zoo, a szczególnie – w Afrykarium. Trudno nie zachwycać się przepięknymi okazami fauny i flory, w scenerii oddającej realia ich życia, rafy koralowe, głębiny oceanów, dżunglę. Wieczorną atrakcją dnia był wyjazd na Sky Tower, najwyższy wieżowiec w Polsce, skąd można podziwiać rozległą panoramę miasta. Nasi gimnazjaliści mieli szczęście cieszyć się tym widokiem nocą, kiedy Wrocław wygląda jak rozgwieżdżone niebo  rozpościerające się u stóp Trzeci dzień wycieczki upłynął pod znakiem Panoramy Racławickiej, niezwykłego obrazu, który od dziesięcioleci jest magnesem przyciągającym miłośników sztuki i historii. Po zapoznaniu się z dziełem i jego historią uczestnicy wycieczki wybrali się jeszcze do Hydropolis, nowoczesnego muzeum wody – woda jest znakiem rozpoznawczym Wrocławia, miasta nad Odrą, zwanego polską Wenecją z powodu niezliczonych rzek, kanałów i mostów. Wycieczkę zorganizowała dla swoich uczniów pani Agnieszka Białek, wychowawczyni klasy III gimnazjum i prawdziwa miłośniczka Wrocławia. Z przyjemnością towarzyszyła grupie jako opiekun Marta Głuszek, przy okazji uwieczniając na fotografiach najciekawsze chwile wycieczki.

/MG/

001012024026036045058071080082100116142147155159167194199206218220225226233271276284291299333