Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego i GIMNAZJUM W WOLI ZACHARIASZOWSKIEJ

SU

Dar serca

W ostatnich tygodniach przed Świętami Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami p. Martą Głuszek i p. Małgorzatą Łukowicz zbierał żywność dla bezdomnych zwierząt; dla Fundacji ?DAR SERCA?. W przyniesionych przez naszych uczniów paczkach znajdowały się konserwy, karma sucha, przekąski, smycze, koce oraz zabawki dla zwierząt.

W listopadzie Samorząd Uczniowski Gimnazjum wraz z pomocą innych uczennic i pod okiem opiekuna p. Małgorzaty Łukowicz zorganizował klasom 1-4 Szkoły Podstawowej Wróżby Andrzejkowe. Uczennice przebrane za wróżki zorganizowały takie zabawy jak; lanie wosku, dwie łupinki orzecha, magiczne kubeczki. Uczniowie mieli możliwość poznać swoją przyszłość, drugą połówkę lub dowiedzieć się czy będą mieli szczęście?.. Dzieci, wróżki i nauczyciele bardzo dobrze się bawili. Za wróżki przebrały się Wiola Krokosz, Gabrysia Synowiec, Zosia R?hr, Lodzia Pysz, Madzia Włodarczyk, Angelika Lica, Klaudia Wójcik i Justyna Skotnicka.

Skład samorządu uczniowskiego

Samorząd Uczniowski to organizacja szkolna powołana przez uczniów, dla uczniów. Jego skład wybierany jest poprzez głosowanie, w którym udział biorą wszyscy uczniowie. Celem istnienia samorządu jest rozwijanie kreatywnego i twórczego myślenia wśród uczniów, kształtowanie postaw prospołecznych, uczenie pracy w grupie oraz rozwijanie poczucia wspólnoty.

Samorząd Uczniowski:

przewodniczący:

Wioleta Krokosz

zastępca:

Amelia Owczarska

skarbnik:

Gabriela Synowiec

opiekun:

Małgorzata Łukowicz

• Sekcja kulturalno ? oświatowa: Karolina Cielecka, Zofia Rohr,
  • Sekcja dekoracyjna: Olga Kwiecień, Amelia Owczarska,
  • Sekcja techniczna: Tomasz Kruczek, Konrad Kurtyka