W październiku jak co roku uczniowie pisali szkolne etapy konkursów przedmiotowych organizowanych przez Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie. Konkursy te są trzy etapowe. Do drugiego etapu- rejonowego, kwalifikowanych jest zgodnie z regulaminem maksymalnie 800 uczniów, którzy uzyskali największa ilość punktów w etapie szkolnym, jednak nie mniej niż 75% punktów. Samo zakwalifikowanie się do etapu rejonowego nic nie daje, stwarza jednak możliwość dostania się do etapu wojewódzkiego (finału) i wówczas uczeń zostaje finalistą danego konkursu, co daje gimnazjaliście 10 punktów w rekrutacji do szkół średnich i oczywiście szansę na zostanie laureatem. Ten z kolei tytuł jest przepustką do dowolnie wybranej szkoły średniej.

W tym roku szkolnym w wielu konkursach nasi uczniowie dostali się do etapu rejonowego.

W gimnazjum:

• w konkursie fizycznym: Antoni Wadowski (kl.II), Dominik Wielgórski (kl.III), Aleksandra Kuś (kl.III)

• w konkursie matematycznym: Dominik Wielgórski (kl.III) i Antoni Wadowski (kl.II)

• w konkursie chemicznym: Weronika Wójcik (kl.III)

• w konkursie historycznym: Mateusz Łączny (kl.II)

• w konkursie geograficznym: Julia Hamela (kl.II), Kania Agnieszka (kl.II), Mateusz Łączny(kl.II), Julia Leś (kl.III)

• w konkursie j.angielskiego: Aleksandera Kuś (kl.III)

w szkole podstawowej:

• w konkursie matematycznym i j.angielskiego: Natalia Górowska (kl.VI)

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursów, które będą odbywały się w styczniu.

KB