INFORMATOR DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS I

Szkoły Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej

Im. Józefa Piłsudskiego

Na rok szkolny 2019/2020

• Po rozpoczęciu roku szkolnego, które odbywa w sali gimnastycznej, pierwszoklasiści pod opieką wychowawcy idą do sali lekcyjnej i otrzymują plan lekcji, po spotkaniu z wychowawcą dziecko zabierane jest przez rodzica, bądź odprowadzone do świetlicy szkolnej.

• Świetlica pracuje od godziny 7.00 do 17.00, dziecko należy zapisać na świetlicę, korzystając z karty zapisu dostępnej w świetlicy lub w sekretariacie szkoły.

• Uczeń może być odbierany ze szkoły tylko przez rodziców bądź osoby do tego upoważnione (uzupełniona stosowna zgoda).

• Rodzice rano przyprowadzają dziecko do szatni i tam oczekują z dzieckiem na przyjście nauczyciela, który zabiera uczniów po dzwonku lub odprowadzają dziecko do świetlicy szkolnej.

• Po skończonych lekcjach nauczyciel odprowadza uczniów do świetlicy szkolnej, jeśli nie zostaną odebrani bezpośrednio po lekcjach, w szatni po lekcjach dziecko jest pod opieką rodzica.

• Podręczniki i materiały ćwiczeniowe uczniowie otrzymują na początku roku szkolnego nieodpłatnie. Podręcznik do religii jest dodatkowo płatny, szczegółowe informacje podane zostaną we wrześniu.

• Wszystkie potrzebne uczniowi przybory i materiały znajdują się w spisie „Wyprawka pierwszoklasisty”

• W klasie uczniowie posiadają szafki, w których mogą zostawiać podręczniki i materiały plastyczne.

• Po drugiej lekcji uczniowie spożywają drugie śniadanie, każdy uczeń powinien mieć śniadaniówkę z drugim śniadaniem i bidon na picie.

• Istnieje możliwość zapisania dziecka na obiady w szkole.

• Korzystamy z dziennika elektronicznego, szczegółowe informacje dotyczące dostępu do dziennika omówione zostaną na pierwszym zebraniu rodziców, które odbędzie się w na początku września.

• Adres internetowy strony szkoły www.zs-wola-zachariaszowska.zielonki.pl