Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego

Wola Zachariaszowska ul. Świętego Floriana 1

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Święto Edukacji Narodowej klas pierwszych

Email Drukuj PDF

14 października 2019 roku, obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej. Miało ono szczególny wydźwięk dla dwóch klas pierwszych, którzy w tym dniu oficjalnie stali się uczniami szkoły podstawowej.

Przystrojeni w stroje galowe, birety i biało-czerwone wstążki, rozpoczęli swój występ od zatańczenia poloneza. Następnie zaprezentowali wszystkim zgromadzonym, przygotowaną wcześniej część artystyczną. Deklamowali wierszyki, śpiewali piosenki oraz wykonywali szereg zadań muzycznych i matematycznych, aby pokazać, iż są gotowi zostać uczniami. Na koniec, po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego, pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, obiecując, że będą pilnymi uczniami, dobrymi kolegami i koleżankami, oraz że będą godnie reprezentować swoją szkołę. Po ślubowaniu Pani Dyrektor - Katarzyna Buczak - pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia Szkoły Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej. W podziękowaniu, przedstawiciele klasy I a i I b wręczyli Pani Dyrektor bukiet kwiatów, a inni reprezentanci, złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły – Józefa Piłsudskiego.

Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał od swojej wychowawczyni dyplom pasowania, a także legitymację szkolną. W gronie uczniów, klasy pierwsze zostały powitane również przez klasę VIII drobnym upominkiem.

Dzień Edukacji Narodowej został także uświęcony występem klasy V a, który został przygotowany przez p. Elżbietę Tatarską przez p. Agnieszkę Konieczną.

W tym dniu pożegnaliśmy także p. Romanę Chadysz - Michalską, która po wielu latach pracy jako nauczyciel matematyki i dyrektor szkoły, odeszła na emeryturę.