Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego

Wola Zachariaszowska ul. Świętego Floriana 1

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

Email Drukuj PDF

23 września 2019 roku, odział przedszkolny oraz klasy I – III szkoły podstawowej, wybrały się na spacer po okolicy pod hasłem „Bezpieczeństwo na drodze”. Wszystkie dzieci ubrały swoje kamizelki odblaskowe, aby były lepiej widoczne na drodze. Ich zadaniem podczas spaceru, było znalezienie jak największej ilości znaków drogowych. Zadanie to poszło dzieciom bardzo dobrze. Dostrzegli m.in. znak oznaczający przejście dla pieszych, znak ograniczenia prędkości do 30 km/h, zakaz wjazdu oraz znak informujący kierowcę o dużym ruchu pieszych ze względu na bliskość szkoły. Oprócz tego dzieci nauczyły się, jak poruszać się po drodze, na której nie ma pobocza, oraz na drodze, na której znajduje się chodnik. Nauczyły się także przechodzenia przez jezdnię na pasach. A temu wszystkiemu towarzyszyła dzieciom piosenka „W drodze do szkoły”, którą się wcześniej nauczyły, i którą śpiewały po drodze.

IMG_20190923_113150IMG_20190923_113929IMG_20190923_120637