Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym

Od 7 lat w całej Polsce, a po raz czwarty w Bibicach, odbywał się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym. Biegacze startują na dwóch dystansach: dłuższym na 5 km i krótszym na 1963 metry, jest on odwołaniem do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Bieg odbył się tuż po Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ustanowionym świętem państwowym w 2011 roku. Obchodzimy go 1 marca, by upamiętnić bohaterów, którzy po wojnie podjęli dramatyczną decyzję o kontynuowaniu zbrojnej walki o wolną Polskę.  W tegorocznym  biegu pamięci w Bibicach wzięło udział 81 biegaczy. Również 11 uczniów  z naszej szkoły pod  opieką p. Z. Skowrońskiego stawiło się na starcie biegu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i koszulki z podobiznami  żołnierzy wyklętych. Najlepszy wynik z grupy naszych uczniów  uzyskała Basia Zając z klasy VI  zajmując II miejsce w  kategorii kobiet. Ponadto Karol Wójcik, Piotr Górowski, Patryk Adamek i Kamil Gołda zajęli miejsca w pierwszej dwudziestce startujących.

DSC05923DSC05969DSC05981