Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego

Wola Zachariaszowska ul. Świętego Floriana 1

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wycieczka klasy III gimnazjum

Email PDF

W dniach 21-23 maja 2018 roku klasa III gimnazjum udała się na wycieczkę do Bielska-Białej. Pierwszego dnia po przybyciu na miejsce zwiedzaliśmy stadion Podbeskidzia. Następnie udaliśmy się do kościoła Opatrzności Bożej, następnie przeszliśmy na plac Ratuszowy oraz na ulicę Łukową, gdzie znajdowała się zabytkowa kamienica pod Żabami. Na Starym Mieście widzieliśmy także pomnik Reksia, przy którym wszyscy chętnie fotografowali się.

rw001rw002rw003rw004rw005rw006

Zobaczyliśmy również plac Chrobrego, kawiarnię Cafe Maluch, plac Świętego Mikołaja oraz Teatr Polski. Informacje o obiektach zdobywaliśmy sami, wykonując przygotowane przez wychowawczynię zadania. Pod koniec zwiedzania cała klasa napisała test sprawdzający wiedzę na temat tego miasta. Na koniec dnia udaliśmy się na ściankę wspinaczkową. Następnego dnia zmierzaliśmy się ze swoimi słabościami, pokonując pięciogodzinną trasę na szczyty tj. Kozia Góra, Kołowrót oraz Szyndzielnia. Nasza podróży rozpoczęła się od Lasu Cygańskiego, a zakończyła ogniskiem na szczycie góry. Trzeciego, ostatniego dnia udaliśmy się do Skansenu oraz do Muzeum zamkowego w Pszczynie, gdzie mogliśmy poznać historię tamtejszego rodu Hochbergów i podziwiać pałacowe ogrody. Po zakończeniu wycieczki wróciliśmy do swoich domów.  Wyjazd był bardzo udany.

rw007rw008rw009rw010rw011

Emilia Cieślik