Gminny Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

Dyktando Niepodległościowe

W ramach wielu wydarzeń w kraju i gminie Zielonki organizowanych w związku z jubileuszem 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, 16 maja br. odbyło się w naszej szkole międzyszkolne Dyktando Niepodległościowe. Co roku przyjeżdżają do nas przedstawiciele szkół podstawowych i gimnazjów, aby walczyć o tytuł Gminnego Mistrza Ortografii.

ko_01ko_02ko_03ko_04ko_05ko_06ko_07

W tym roku tekst dyktanda był związany z tematyką patriotyczną, a konkurs nosił nazwę Dyktando Niepodległościowe. Wydarzenie to wpisane zostało do kalendarza imprez na stulecie odzyskania niepodległości w gminie Zielonki oraz kalendarza oficjalnych obchodów stulecia programu „Niepodległa”, otrzymało także pozwolenie na identyfikację wizualną Programu Wieloletniego „Niepodległa”.

Uczniowie konkurowali w dwóch kategoriach wiekowych. Udział wzięły trzy szkoły z gminy Zielonki: Bibice, Korzkiew i Wola Zachariaszowska. Łącznie dyktando pisało 35 uczestników.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Klasy IV – VI szkoły podstawowej:

I miejsce, tytuł Gminnego Mistrza Ortografii: Weronika Połetek, kl. 6 (SP Bibice)

II miejsce: Tymoteusz Mynarski, kl. 5 (SP Bibice)

III miejsce: Oliwia Kociarz, kl. 6 (SP Korzkiew)

Jan Serzysko, kl. 6 (SP Bibice)

Klasy VII szkoły podstawowej – III gimnazjum:

I miejsce, tytuł Gminnego Mistrza Ortografii: Agata Wojtaszek, kl. 7 (SP Bibice)

II miejsce: Maria Szczerbowska, kl. II g (SP Bibice)

III miejsce: Joanna Kapel, kl. 7 (SP Korzkiew)

Aleksandra Cichoń, kl. 7 (SP Bibice)

Gratulujemy najlepszym!

Zapraszamy za rok w maju na kolejne zmagania z polską ortografią.

Zofia Kucab