100 lat niepodległości - w hołdzie poległym...

23 marca uczniowie klasy: V, VI i VII pod opieką wychowawców i księdza Michała wyruszyli na wycieczkę, której celem miało być przypomnienie tych, którzy przelali krew za Naszą ojczyznę. Dzięki ich bohaterstwu od stu lat cieszymy się niepodległością. Wycieczka rozpoczęła się od modlitwy w pobliskich Łagiewnikach. Korzystając z okazji zwiedziliśmy wystawę poświęconą Całunowi Turyńskiemu.

n1n2n3n4n5n6

Około godziny 11:00 udaliśmy się na Cmentarz Rakowicki, gdzie oddaliśmy hołd tym, którzy oddali życie walcząc o wolność. Najpierw Aleja Zasłużonych, potem Grobowiec Weteranów Powstań Narodowych, mogiły uczestników I i II wojny światowej. Na końcu przystanęliśmy na chwilę nad grobowcem rodziców Jana Pawła II. Piękna, ciepła pogoda stworzyła niezapomnianą okazję do refleksji i zadumy. Dokładnie tak, jak w słowach poety: "Kiedy się wypełniły dni i przyszło zginąć latem...". Myślę, że dla wielu za Nas te kilka godzin stanowiło niezwykle cenną lekcję. Na co dzień zbyt często zapominamy o tym, co na prawdę ważne... My mówimy: Dziękujemy! Będziemy pamiętać!