Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego

Wola Zachariaszowska ul. Świętego Floriana 1

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Szkolny konkurs poezji patriotycznej "Strofy dla Niepodległej"

Dnia 1 III 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Uczniowie prezentowali wiersze o tematyce patriotycznej w trzech kategoriach wiekowych: klasy O – III sp, IV – VI sp oraz VII sp – III g. Konkurs był jednym z zadań organizowanych w ramach Ogólnopolskiego Konkursu V edycji Szkoły Młodych Patriotów, w którym uczestniczymy od października do kwietnia tego roku. Zorganizowany on także został w ramach tegorocznych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości w gminie Zielonki oraz szkolnych obchodów ogłoszonego przez MEN "Roku dla Niepodległej". Z tej racji otrzymaliśmy wsparcie gminy Zielonki oraz biura programu "Niepodległa", które sponsorowały nagrody dla laureatów i wyróżnionych.

poe_001poe_002poe_003poe_004poe_005poe_006poe_007poe_008poe_009poe_010poe_011poe_012poe_013poe_014poe_015

 

Uzyskaliśmy również zgodę na umieszczenie okolicznościowego logo niepodległej na dyplomach dla uczestników wpisując tym samym nasze szkolne wydarzenie w kalendarz oficjalnych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Lista laureatów danych kategoriach przedstawia się następująco:

Klasy O – III sp:

I miejsce – Wiktor Pabiasz, kl. 3a

II miejsce – Julia Rybińska, kl. 2

III miejsce – Kacper Wywiał, kl. 3b

Wyróżnienia: Dawid Gzyl, Izabela Górska, Weronika Fijałkowska, Oliwia Sokołowska, Jan Kucab,
Alicja Głuszek, Milena Kuś, Barbara Panna, Aleksandra Sowa, Klaudia Zabiegaj

Klasy IV – VI:

I miejsce – Małgorzata Łyczko, kl. 6

II miejsce – Magdalena Gołda, kl. 6

III miejsce – Zuzanna Niedzielan, kl. 5

Wyróżnienia: Zuzanna Urban, Agata Lica, Maria Kucab, Kacper Dziura

Klasy VII sp – III g:

I miejsce – Weronika Kruczek, kl. II g

II miejsce – Emilia Cieślik, kl. III g

III miejsce – Jakub Karolczyk, kl. 7

Wyróżnienie: Jakub Pyrcz, Wiktoria Adamek, Patrycja Kremer

Dziękujemy wszystkim za bardzo liczny udział w konkursie, nauczycielom prowadzącym i rodzicom za przygotowanie uczniów do konkursu. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów naszym recytatorom w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Zielonkach, do którego zostali zakwalifikowani.

Organizator: Zofia Kucab