Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego

Wola Zachariaszowska ul. Świętego Floriana 1

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Eksperci Programowania

Uczniowie klas I, II i IIIb naszej szkoły od grudnia biorą udział w projekcie EKSPERCI PROGRAMOWANIA. W ramach projektu zostanie zrealizowanych 30 godzin zajęć pozalekcyjnych w każdej klasie. Wychowawcy tych klas zostali wcześniej przeszkoleni i przygotowani do prowadzenia zajęć z podstaw programowania oraz efektywnego wykorzystania narzędzi informatycznych w edukacji wczesnoszkolnej.

pr010pr011pr012pr013pr014pr015pr016pr017pr018pr019pr020pr021pr022pr023pr024

Dzieci poprzez zabawę uczą się podstaw programowania z użyciem programu Scratch Jr. Zajęcia z użyciem maty edukacyjnej i klocków LEGO WeDo 2, pozwalają w formie zabawy rozwijać w uczniach kompetencje informatyczne, myślenie komputacyjne, zdolność do kreatywnego rozwiązywania problemów i myślenia algorytmicznego. Dzięki uczestnictwu w projekcie szkoła zyskała wiele cennych pomocy dydaktycznych. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem u uczniów.