Wyjazd na spektakl „Mały Książę”

Dnia 8 XII 2017r. klasy 6 i 7 sp pojechały na spektakl „Mały Książę” do krakowskiego Teatru STU. Była to adaptacja obecna od 2 lat na tej scenie w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego – obecnego wraz z nami na sali. Uczniowie przygotowali się wcześniej do obejrzenia spektaklu, omawiając utwór Antoine’a de Saint-Exuper’ego na lekcjach języka polskiego jako lekturę.

m_01m_02m_03m_04m_05m_06

Po spektaklu, dzięki uprzejmości taty jednej z naszych uczennic – Julii Marczak, mogliśmy wejść za kulisy teatru, poznać tajniki efektów dźwiękowych, spojrzeć na scenę z okienka akustyka, porozmawiać z pracownikami teatru. Na koniec niektórym udało się dostać autograf znanego polskiego aktora, który odgrywał rolę Pilota. Profesjonalne zdjęcia pięknych kostiumów i informacje o tym spektaklu można zobaczyć na stronie teatru.

Wyjazd był dodatkowo urozmaicony świątecznymi atrakcjami. Uczniowie trafili akurat na dzień, w którym na krakowskim rynku odbywał się konkurs szopek krakowskich przy jarmarku bożonarodzeniowym.

Zofia Kucab