III miejsce Kamila Gzyla w konkursie literackim:

„Tylko nie o smoku…” napisz nową legendę wawelską

Miło nam poinformować, ze uczeń klasy 5 sp – Kamil Gzyl otrzymał III miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim na napisanie nowej legendy wawelskiej. Nagroda została przyznana w kategorii uczniów klas IV – VI szkół podstawowych. Praca Kamila nosiła tytuł „Legenda o Dzwonie Zygmunta i białej gołębicy”, a opowiadała o wydarzeniach z czasów króla Zygmunta Augusta gdy słynny dzwon z Katedry Wawelskiej przestał nagle bić. Na szczęście dzielny i sprytny chłopiec o imieniu Antoś przywrócił mu głos. W jaki sposób tego dokonał? O to należy spytać samego Autora lub poczekać do następnego wydania gazetki szkolnej „Zachariaszek”, w której opublikujemy nagrodzoną legendę.

Konkurs: Legenda. „Tylko nie o smoku…” ogłoszony został jesienią przez Zamek Królewski na Wawelu – Państwowe Zbiory Sztuki. Celem konkursu było zainspirowanie dzieci i młodzieży do pisania i prezentacji własnej twórczości literackiej, rozwijanie umiejętności literackich oraz poszerzenie znajomości historii Wzgórza Wawelskiego, zainteresowanie zagadnieniami historyczno-literackimi i zachęcenie do korzystania z księgozbioru Biblioteki Kraków. Finał odbył się 15 grudnia na Wzgórzu Wawelskim.

Gratulujemy Kamilowi nagrody, talentu literackiego i zachęcamy wszystkich naszych uczniów do udziału w takich konkursach.

Zofia Kucab