Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego

Wola Zachariaszowska ul. Świętego Floriana 1

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wieczornica Patriotyczna w Woli Zachariaszowskiej

Email

Święto Odzyskania Niepodległości jest wyjątkowe dla każdego Polaka, patrioty. Szczególnie bliskie jest naszej szkole, której patronem jest marszałek Józef Piłsudski. W tym uroczystym dniu, jakim jest 11 listopada, uczniowie, rodzice, nauczyciele i okoliczni mieszkańcy zebrali się w budynku szkoły w Woli Zachariaszowskiej, aby wspólnie świętować podczas Wieczornicy Patriotycznej.

Dyrektor Szkoły Podstawowej Katarzyna Buczak rozpoczęła uroczystość wzruszającym przemówieniem, podkreślając, że bycie patriotą nie jest łatwe, lecz warto w każdym dniu, w każdym zadaniu, starać się nim być. Uczniowie poprzez naukę historii, uroczyste obchodzenie świąt narodowych, szanowanie symboli polskich mogą być prawdziwymi patriotami.

Uroczystość uświetniła swoim występem Orkiestra Dęta OSP Wola grając znane i lubiane pieśni patriotyczne.

w01w02w03w04w05w06w07w08w09w10w11w12w13w14w15w16w17w18w19

Następnym punktem programu było emocjonujące przedstawienie gimnazjalistów pod opieką polonistki Natalii Pielewskiej. Uczniowie wykazali się ogromnym talentem aktorskim oraz wrażliwością. Zapewnili widzom wiele wzruszających i podniosłych momentów. Po przedstawieniu był czas na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z pomocą chóru szkolnego prowadzonego przez panią Angelikę Poznańską. Uczniowie wystąpili również solo zachwycając swoimi głosami: Małgorzata Maślej, Bartłomiej Kruczek, Wiktor Rogala, Jakub i Natalia Calik oraz Małgorzata Łyczko.

Wyjątkowymi gośćmi były też dwie grupy „Przyjaciele” i „Sami Swoi”, ta pierwsza obchodziła podczas Wieczornicy swoją rocznicę. Dyrektor szkoły złożyła na ręce przedstawiciela grupy kwiaty w podziękowaniu za uczestnictwo we wielu uroczystościach szkolnych a uczniowie, rodzice i nauczyciele odśpiewali sto lat. „Przyjaciele” przygotowali program artystyczny  pt: ”Listy wojenne”, nie obyło się bez wzruszeń i ukradkiem wycieranych łez. Wielkie brawa zebrali również artyści z grupy Sami Swoi za swój pełen emocji występ.

Jak mówiła w przemówieniu dyrektor szkoły Katarzyna Buczak, świętowanie nie może mieć miejsca bez słodkiego poczęstunku – dzięki Radzie Rodziców, która zatroszczyła się o smakowite wypieki.

Pomimo, że Wieczornica w naszej szkole nie odbyła się pierwszy raz, to co roku jest wyjątkowym wydarzeniem, w którym chętnie uczestniczą rodzice, uczniowie i okoliczni mieszkańcy. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok aby znów zadumać się nad trudną ale jakże piękną i bohaterską historią Polski.

Małgorzata  Łukowicz