Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego

Wola Zachariaszowska ul. Świętego Floriana 1

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Relacja z wycieczki do Ojcowa

Email

13.10 uczniowie kl.IV wzięli udział w zajęciach edukacyjno-integracyjnych zorganizowanych  w Ojcowie przez  Fundację „Archezja”. Poranek był pochmurny i chłodny, ale prognozy obiecywały trochę słońca. Najważniejsze, że nie padało, bo deszcz moczył nas przez kilka poprzednich dni.

Ojców powitał nas pięknymi, jesiennymi barwami. Z zamkowego podwórza podziwialiśmy rosnące na zboczach skał kolorowe drzewa, słuchając jednocześnie pani Ady, która opowiadała nam o obronnej roli zamku. Na szlaku naszej wędrówki po ojcowskim parku znalazł się też słynny kościółek na wodzie (zaciekawiły nas dwie wersje opowieści o jego powstaniu) oraz Grota Łokietka, w której słuchaliśmy o historii sprytnego i mądrego króla.

o_w1o_w2o_w3o_w4o_w5o_w6o_w7

W południe zrobiło się cieplej więc z nową energią powędrowaliśmy przez Bramę Krakowską do Archezji, gdzie czekały na nas upieczone kiełbaski i dodatkowe atrakcje – strzelanie z łuku i budowanie domku z drewnianych elementów. Oba zadania okazały się niełatwe! Cała klasa z zaangażowaniem starała się wybudować domek, nie obyło się jednak bez kilku wskazówek ze strony organizatorów ;) Okazało się również, że w naszym gronie jest kilku wspaniałych łuczników, z których jesteśmy bardzo dumni.

W trakcie naszych zajęć dowiedzieliśmy się co to znaczy być rycerskim, kto może być nazwany rycerzem we współczesnym świecie. Uzyskaliśmy informacje związane z ochroną środowiska, mieliśmy okazję przećwiczyć logiczne myślenie oraz poćwiczyć współpracę w klasie. O 15.30 wróciliśmy na parking, fotografując po drodze co piękniejsze jesienne pejzaże …

A. Korzeniowska i A. Ćwiklińska

13.10 uczniowie kl.IV wzięli udział w zajęciach edukacyjno-integracyjnych zorganizowanych w Ojcowie przez Fundację „Archezja”.

Poranek był pochmurny i chłodny, ale prognozy obiecywały trochę słońca. Najważniejsze, że nie padało, bo deszcz moczył nas przez kilka poprzednich dni.

Ojców powitał nas pięknymi , jesiennymi barwami. Z zamkowego podwórza podziwialiśmy rosnące na zboczach skał kolorowe drzewa, słuchając jednocześnie pani Ady, która opowiadała nam o obronnej roli zamku. Na szlaku naszej wędrówki po ojcowskim parku znalazł się też słynny kościółek na wodzie (zaciekawiły nas dwie wersje opowieści o jego powstaniu) oraz Grota Łokietka, w której słuchaliśmy o historii sprytnego i mądrego króla. W południe zrobiło się cieplej więc z nową energią powędrowaliśmy przez Bramę Krakowską do Archezji, gdzie czekały na nas upieczone kiełbaski i dodatkowe atrakcje – strzelanie z łuku i budowanie domku z drewnianych elementów. Oba zadania okazały się niełatwe! Cała klasa z zaangażowaniem starała się wybudować domek, nie obyło się jednak bez kilku wskazówek ze strony organizatorów ;) Okazało się również, że w naszym gronie jest kilku wspaniałych łuczników, z których jesteśmy bardzo dumni.

W trakcie naszych zajęć dowiedzieliśmy się co to znaczy być rycerskim, kto może być nazwany rycerzem we współczesnym świecie. Uzyskaliśmy informacje związane z ochroną środowiska, mieliśmy okazję przećwiczyć logiczne myślenie oraz poćwiczyć współpracę w klasie.

O 15.30 wróciliśmy na parking, fotografując po drodze co piękniejsze jesienne pejzaże …