MATEMATYCZNY CZAR PAR

Pod koniec maja klasa VI z p.Katarzyną Buczak zorganizowała dla swoich młodszych kolegów z klas IV i V matematyczny konkurs pod nazwą "Czar Par". Uczniowie rywalizowali ze sobą w parach, stąd nazwa tego konkursu. Konkurencji było sporo, wymienię tylko kilka: sudoku, krzyżówki, zadania tekstowe, „odkryj regułę”, gra w wojnę, tangramy, liczenie w pamięci i inne. Celem konkursu była poplaryzacja matematyki, pokazanie dzieciom, że matematyką można się bawić, choć prze wielu postrzegana jest jako jeden z najtrudniejszych przedmiotów. Na koniec rozergrany został konkurs „Jeden z dziesięciu” o tematyce matematycznej. Najlepsza okazała się Magda Gołda z klasy V.

W konkurencji par w klasie V zwyciężył Szymon Buczak z Przemkiem Pyrcz, w klasie IV Marysia Kucab z Agatą Lica. Uczniowie walczyli o atrakcyjne nagrody książkowe. Wszyscy dobrze się bawili, było sporo emocji, czekamy na powtórkę za rok.

KB

CAM00263CAM00264CAM00265CAM00268CAM00269CAM00271