XVII FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ W WOLI ZACHARIASZOWSKIEJ

Konkurs muzyczno-językowy znany jako Festiwal Piosenki Angielskiej jest organizowany w Zespole Szkół w Woli Zachariaszowskiej już od siedemnastu lat. Chętnie uczestniczą w nim dzieci i młodzież z gminy Zielonki o talentach wokalnych i zainteresowaniach językowych. Celem konkursu jest prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży. Dla młodych wykonawców to także zachęta do dalszego doskonalenia sprawności wokalnych i lingwistycznych. Festiwal niesie ze sobą również szansę wyłonienia indywidualności; stwarza możliwość otoczenia opieką artystyczną młodych talentów.

W tym roku zadaniem uczestników było zaprezentowanie piosenek znanych z popularnych filmów i bajek. Tradycyjnie już konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla najmłodszych dzieci – z klas I – III szkoły podstawowej. W tej kategorii pierwsze miejsce wśród zespołów zajęły Zuzanna Urban i Małgorzata Panna z Woli Zachariaszowskiej, drugie miejsce przypadło ex-aequo zespołowi klasy II z Woli Zachariaszowskiej i zespołowi klasy II z Bibic, a trzecią nagrodę przyznano uczniom klasy III z Zespołu Szkół w Bibicach. Wśród solistów najlepsza okazała się Natalia Seweryn z Bibic.

Wśród prezentacji zespołowych starszych klas szkoły podstawowej najlepsze okazały się: duet uczennic klasy IV z Woli Zachariaszowskiej i zespół klasy IV z Korzkwi, drugą nagrodę przyznano zespołowi klasy IV c z Zielonek oraz zespołowi klasy VI z Korzkwi, a trzecią – zespołowi z klasy V ze szkoły podstawowej w Owczarach. Najlepszą solistką okazała się Nina Lebitko (ZS w Bibicach), drugą nagrodę jurorzy przyznali ex-aequo Małgorzacie Łyczko z Woli Zachariaszowskiej i Joannie Kapel z Korzkwi. Trzecią pozycję wśród solistów zajęli uczniowie z Owczar: Kamila Banduła i Kamil Sieńko. Najlepsi soliści w kategorii gimnazjalnej to Wiktor Rogala z Woli Zachariaszowskiej i Aleksandra Zębala z Zielonek), drugie miejsce zajęli natomiast Wiktor Demków (Wola Zachariaszowska) i Emilia Fałowska (Zielonki). Dodatkową atrakcją konkursu był występ gimnazjalistek z Woli Zachariaszowkiej Gabrieli Kruczek i Weroniki Kruczek, które wspaniale zaśpiewały piosenkę w języku niemieckim pt.”Ich bin” zespołu La Fee, za którą jury uhonorowało je pierwszą nagrodą. Marta Głuszek