Pomoc humanitarna – warsztaty Polskiej Akcji Humanitarnej

W dniu 12.04. 2017 w naszej szkole zagościł zespół edukatorów Polskiej Akcji Humanitarnej, których zadaniem było przeprowadzić warsztaty z uczniami. W jednej sali odbywały się zajęcia dla uczniów klas V i VI, a w innej dla klasy II gimnazjum. Nasi uczniowie aktywnie dowiadywali się co to znaczy pomoc humanitarna, jak można skutecznie pomagać innym, jakie kryzysy dotknęły Haiti i Japonię oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Najważniejsze jednak było uwrażliwienie młodych ludzi na krzywdę, która dotyka innych i pokazanie, jak w różny sposób można im pomagać. Mamy nadzieję, że edukatorzy jeszcze nie raz zawitają w progi naszej szkoły i że współpraca z Polską Akcją Humanitarną rozwinie się również na innych płaszczyznach.

Aleksandra Kerth