Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego

Wola Zachariaszowska ul. Świętego Floriana 1

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Nasze sukcesy w pracy z uczniem zdolnym

Email Drukuj PDF

Jednym z bardzo wymiernych aspektów pracy szkoły są osiągnięcia uczniów w konkursach przedmiotowych lub tematycznych, w szczególności tych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, ponieważ ich zasięg obejmuje całe województwo Małopolskie, zatem kilkadziesiąt tysięcy gimnazjalistów!

Konkursy kuratoryjne są zwykle trzyetapowe. Pierwszy etap szkolny, odbywa się w szkole. Najlepsi przechodzą do drugiego etapu, czyli rejonowego. Ostatni etap, to etap wojewódzki, tzw. finał. Dostaje się do niego maksymalnie 200 najlepszych uczniów, często o wiele mniej. Udział w tym etapie daje uczniowi tytuł finalisty i dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół średnich. Maksymalnie 20 najlepszych finalistów zostaje laureatami konkursu. Biorąc pod uwagę ilość uczniów, nie jest łatwo zostać finalistą.

W naszej szkole od wielu lat co roku możemy pochwalić się finalistami w różnych konkursach przedmiotowych. Ich ilość jest większa niż w niejednej dużej szkole. Niewątpliwie jest to wynikiem ciężkiej pracy młodzieży i przygotowujących nauczycieli.

 

Przypomnijmy zatem nasze sukcesy z ostatnich 5 lat i najzdolniejszych uczniów:

 

Rok szkolny 2016/17

2 finalistów konkursu z geografii – Anna Głuszek i Marta Gołda

finalista konkursu z fizyki – Damian Machnik

 

Rok szkolny 2015/16

2 finalistów konkursu z fizyki – Antoni Wadowski i Damian Machnik

finalistka konkursu z geografii – Julia Hamela

finalista konkursu z historii – Mateusz Łączny

finalistka konkursu tematycznego z historii – Agnieszka Kania

 

Rok szkolny 2014/15

2 finalistów konkursu z fizyki – Dominik Wielgórski i Antoni Wadowski

finalistka konkursu z geografii – Julia Leś

finalista konkursu z historii – Mateusz Łączny

laureat konkursu tematycznego z historii -Michał Jarczyk

 

Rok szkolny 2013/14

2 finalistów konkursu z fizyki – Krzysztof Jędrychowski i Dominik Wielgórski

finalista konkursu matematycznego – Krzysztof Jędrychowski

 

Rok szkolny 2012/13

finalista konkursu z fizyki -Jędrychowski Krzysztof

finalistka i laureatka konkursu z jęz.niemieckiego – Zofia Rohr

 

Gratulujemy uczniom i nauczycielom.