Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego

Wola Zachariaszowska ul. Świętego Floriana 1

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Spotkanie autorskie z Jadwigą Marzec

24 X br. uczniowie klas od I do V sp mieli okazję spotkać się z autorką książki „Niezwykły tydzień Frani” panią Jadwigą Marzec. Spotkanie to odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Pani Jadwiga opowiadała nam o tym jak i gdzie powstała jej książka, czy pisanie to trudna sztuka i skąd się bierze w człowieku chęć do tworzenia literatury. Przeczytała nam fragmenty swoich utworów, dyskutowała z dziećmi o ich pasjach czytelniczych i marzeniach życiowych. Przy okazji uczniowie mogli się dowiedzieć paru ciekawostek z dziedzictwa kultury regionalnej Nowego Sącza, z którego pochodzi pani Jadwiga. Na Międzynarodowy Festiwal Dzieci Gór, do którego zachęcała także bohaterka promowanej książki - Frania, na pewno ktoś z uczestników spotkania się wybierze.

Bardzo dziękujemy pani Marzec za przybycie i ciekawą prezentację pasji swego życia. Może wśród naszych uczniów także są jacyś przyszli pisarze?

sp_01bsp_02bsp_03bsp_04b

Zofia Kucab

 

Więcej zdjęć ze spotkania można zobaczyć na stronie Facebook biblioteki oraz stronie Fb Autorki